Różne rodzaje pojemników techniczno-magazynowych
- Szczegóły
Niezależnie od tego, jak duży jest magazyn i jakiego rodzaju produkty są w nim przechowywane, kluczowe jest zadbanie o logistykę, czyli o to by, wszystko miało w nim swoje miejsce. Organizacja przestrzeni magazynowej wpływa na to, ile towaru się tam zmieści oraz usprawnia prace związane ze sprzedażą czy transportem. W tym celu oprócz regałów wykorzystywane są również pojemniki techniczno-magazynowe, które gwarantują bezpieczeństwo, a do tego ułatwiają sortowanie i wspomniany transport. Jakie rodzaje pojemników techniczno-magazynowych wyróżniamy i gdzie znajdują zastosowanie?
Czym się wyróżniają pojemniki siatkowe i pojemniki blaszane?
Z uwagi na to, że pojemniki techniczno-magazynowe są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu – spożywczym, chemicznym, rolniczym czy w handlu, możemy wyróżnić ich kilka rodzajów, które są dobierane w zależności od potrzeb. Najczęściej są produkowane z metalu, ponieważ świetnie się sprawdza do produkcji siatki czy blachy, z których są wykonywane solidne pojemniki techniczno-magazynowe. Pierwszym typem są pojemniki siatkowe.
Jak sama nazwa wskazuje, ich ściany są zrobione ze sztywnej siatki. Oczka, które tworzy siatka, mogą mieć różną średnicę w zależności od potrzeb (muszą być mniejsze od magazynowanego towaru). Na takie pojemniki decydują się przede wszystkim przedsiębiorcy, którym zależy na zmniejszeniu wagi towarów – takie opakowanie jest lżejsze niż to, które ma jednolitą ścianę. Równie dużą popularnością cieszą się pojemniki blaszane, których ściany są jednolite i zostały wyprodukowane z blachy. Z uwagi na konstrukcję można je wykorzystywać przede wszystkim do przechowywania i przewożenia materiałów sypkich.
Do czego są wykorzystywane skrzynie metalowe i kosze siatkowe?
Do przechowywania materiałów sypkich są przeznaczone również skrzynie metalowe. W odróżnieniu od pojemników blaszanych mają wieko. Można je zatem wykorzystywać nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych czy czynników zewnętrznych, ponieważ magazynowany czy transportowany materiał jest zamknięty i nie zawilgotnieje. Oprócz wspomnianych pojemników siatkowych możemy wyróżnić też kosze siatkowe, które są od nich mniejsze. Dzięki temu, że są lekkie, transport towarów jest łatwiejszy.