Remont i naprawa pojemników
- Szczegóły
Pojemniki magazynowe i techniczne po długotrwałym użytkowaniu mogą zacząć się uszkadzać. Koszt takiego wyposażenia nie jest mały, a brak wystarczającej ilości elementów może być wyraźnie odczuwalny w postaci mniejszej płynności w pracy. Zamiast stawiać od razu na kupno nowego sprzętu, warto najpierw rozważyć jego naprawę. Szkoda byłoby pozbywać się pojemnika, który wymaga tylko odrobiny pracy, by przywrócić go do sprawności.
Regeneracja metalowych pojemników
Pojemniki używane do magazynowania często odkształcają się. Przenoszone są w nich duże ciężary, co z upływem czasu coraz bardziej deformuje całą konstrukcję. Konieczne jest wtedy przywrócenie geometrii. Polega ono na prostowaniu wgnieceń, które często pojawiają się w metalowych konstrukcjach. Słupki mocujące podstawkę i ścianki z czasem wyrabiają się, co powoduje ich wyginanie i niestabilność. Odpowiednie przytwierdzenie przywróci im dawną wytrzymałość. Ścianki ulegają rozpychającej je masie, przez co również wymagają umocowania. Jeśli są wykonane z siatki, może się okazać konieczne naprostowanie wgnieceń lub nawet ich wymiana.
Walka z korozją i przywracanie funkcjonalności
Naprawa pojemników technicznych wiąże się również z usuwaniem ognisk korozji i konserwowaniem metalu. Wybierając pojemniki ocynkowane, można być spokojnym w kwestii rdzewienia. Ten materiał poddany był galwanizacji, która chroni przed korozją nawet, jeśli pojawią się uszczerbki na warstwie ochronnej. Tą zaletą nie mogą się jednak poszczycić m.in. pojemniki blaszane. W ich przypadku remont obejmie także walkę z rdzą. Dla poprawy estetyki możliwe jest także pomalowanie pojemników.
Niektóre pojemniki są wyłożone od spodu drewnem. To materiał łatwo ulegający uszkodzeniom. Czasem konieczna jest wymiana uszkodzonej lub brakującej deski. Innym razem niezbędna jest wymiana nóżek. Z pewnością ustawiając pojemniki na stosie będzie zauważalna deformacja uniemożliwiająca stworzenie prostej konstrukcji.