Jakie uszkodzenia kwalifikują pojemniki metalowe do remontu?
- Szczegóły
Procesy logistyczne związane z przemieszczaniem i przechowywaniem rozmaitych towarów powinny być realizowane sprawnie, a jednocześnie w sposób, który będzie gwarantował ochronę ładunku przed uszkodzeniem. Wśród licznych zagrożeń mogących doprowadzić do jego zniszczenia stosunkowo łatwym do wyeliminowania są awarie używanego sprzętu. Remonty pojemników magazynowych będą więc dobrym sposobem na uniknięcie strat i przestojów. Przekonajmy się, co sprawia, że może to być dużym problemem i sprawdźmy, jak da się temu zaradzić.
Co może ulec zniszczeniu w pojemnikach metalowych?
Pojemniki używane do kompletowania jednostek ładunkowych oraz przechowywania i transportowania rozmaitych towarów ulegają uszkodzeniom. Najczęściej powstają one w wyniku silnych uderzeń, co skutkuje wgięciem, wykrzywieniem lub złamaniem czy rozerwaniem ich poszczególnych elementów. W grę może wchodzić zniszczenie blach lub kształtowników, a także stalowych siatek czy części drzwiczek. Dość często zdarzają się też oderwania różnych komponentów wskutek przeciążenia czy dużego udaru. Dochodzi również do pojawiania się rdzy i odspajania się farby.
Dlaczego remont uszkodzonych pojemników magazynowych jest konieczny?
Użytkowanie pojemników, które uległy uszkodzeniu oznacza znacznie podwyższone ryzyko wypadku oraz zniszczenia przechowywanych w nich towarów. Wystające elementy mogą zranić osoby znajdujące się w pobliżu, zwłaszcza podczas przemieszczania pojemników. Naruszenie właściwej geometrii różnych części oznacza także osłabienie wytrzymałości, pojemnik może więc nie wytrzymać obciążenia i ulec całkowitej destrukcji. Problemem może także okazać się spowodowanie awarii sprzętu używanego do obsługi pojemników albo innych części wyposażenia magazynu. Może też dojść do zabrudzenia zawartości.