Do czego służą nadstawki na paletę?
- Szczegóły
Klasyczne palety są najbardziej rozpowszechnionym, a zarazem najefektywniejszym sposobem przechowywania i transportowania towarów ze względu na swoje znormalizowane rozmiary oraz możliwość obsługi z wykorzystaniem wózków widłowych. Ich używanie ma jednak swoje ograniczenia, ponieważ nie nadają się do towarów wysyłanych luzem, a także nie są w stanie zapewnić właściwej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Problemem jest również to, że do ich składowania wraz z ładunkiem bez regałów magazynowych potrzebna jest stosunkowo duża powierzchnia, nie ma tu bowiem możliwości piętrowania. Sposobem na wyeliminowanie tych niedogodności są nadstawki na paletę. Przekonaj się, czym są i sprawdź, jak się ich używa.
Czym są nadstawki paletowe?
Nadstawki paletowe to rozwiązanie, które pozwala na zmianę klasycznej palety w skrzynię ładunkową. Nadstawka to połączone ze sobą zawiasami cztery boki, które można łatwo osadzić na palecie. Ponieważ mogą one być wykonane z kształtowników metalowych oraz złączonej z nimi siatki ze zgrzewanego drutu gwarantują bardzo dobrą ochronę ładunku, zabezpieczając go przed wypadnięciem, a jednocześnie zmniejszając ryzyko, że ulegnie zgnieceniu. Co ważne, konstrukcja tego rodzaju jest stosunkowo lekka, nie ma też problemu z jej przechowywaniem, gdy nie będzie wykorzystywana albo, gdy trzeba ją przetransportować, ponieważ składa się na płasko. Po zamontowaniu nadstawek o odpowiedniej konstrukcji palety można piętrować.
Kiedy przydają się nadstawki paletowe?
Nadstawki paletowe sprawdzą się podczas transportowania i składowania towarów, które są przewożone bez opakowań zbiorczych. Można ich używać z ładunkami objętościowymi. Są też użyteczne, gdy konieczne jest zapewnienie przepływu powietrza lub ochrona przed deformacją albo zmiażdżeniem.