Dlaczego nie należy bagatelizować uszkodzeń pojemników magazynowych?
- Szczegóły
Wszystkie elementy wyposażenia wykorzystywane podczas składowania i przechowywania towarów mogą być narażone na różne uszkodzenia. Dotyczy to zwłaszcza sprzętu używanego do kompletowania poszczególnych jednostek ładunkowych. W ich przypadku w grę wchodzą zarówno defekty wynikające z dużego obciążenia, jak i działania warunków zewnętrznych głównie korozji, a ponadto uderzeń, zaczepienia o inne przedmioty czy wreszcie niewłaściwej obsługi podczas piętrowania lub ustawiania na regale magazynowym. Zdarzenia tego rodzaju sprawiają, że konieczne stają się okresowe i doraźne remonty pojemników magazynowych. Przekonajmy się, czemu są one tak ważne i sprawdźmy, w jaki sposób się je przeprowadza.
Stan techniczny pojemników magazynowych a bezpieczeństwo
Pojemniki magazynowe są często przemieszczane i ustawiane na różnego rodzaju regałach, a niekiedy także ładowane na pojazdy. Uszkodzenia osłabiające ich strukturę mogą doprowadzić do wydostania się zawartości, a co za tym idzie jej uszkodzenia. Wszelkie odstające części mogą też spowodować zniszczenie używanego wyposażenia np. regału czy skrzyni ładunkowej ciężarówki. Będą też poważnym zagrożeniem dla osób znajdujących się w pobliżu. Problemem może też się okazać rozdarcie czy zmiażdżenie przechowywanego ładunku mającego kontakt z niesprawnym pojemnikiem. Zdarza się też, że zawartość zostanie zanieczyszczona rdzą czy odpadającą farbą.
Sposoby naprawy pojemników magazynowych
Naprawa pojemników magazynowych oznacza w większości przypadków usunięcie poszczególnych uszkodzonych elementów i ich wymianę na nowe. Nierzadko w grę wchodzi także prostowanie części, które nie są narażone na duże obciążenia. Procesowi temu towarzyszy pozbywanie się starych powłok malarskich i zabezpieczających oraz ponowne ich nanoszenie.